ms sql server ebooks
Na co komu przemienniki częstotliwości | Wszystko o narzędziach

Na co komu przemienniki częstotliwości

Kilkanaście lat temu prawie nikt nie słyszał o czymś takim jak przemienniki częstotliwości i nie wiedział do czego można to zastosować.

Na przestrzeni tych lat wiele się zmieniło i w świadomości ludzi, potrzebach instalacyjnych i technologiach.

Dziś praktycznie każdy producent sprzętu elektrotechnicznego posiada w swojej ofercie właśnie przemienniki częstotliwości, które mają swoje szerokie zastosowanie w automatyce przemysłowej. Na przestrzeni tych lat również zmieniał się ich proces produkcji. Obecnie dąży się do tego, by zajmowały jak najmniej miejsca, były jak najbardziej wydajne przy jednoczesnym jak najmniejszym poborze mocy.

Przemienniki częstotliwości, znane tez pod inną nazwą, falowniki, to oczywiście urządzania elektryczne, których zadaniem jest modyfikacja częstotliwości prądu stałego – 50Hz – na inną. A to z kolei powoduje lepszą pracę silnika obrotowego, asynchronicznego. Falowniki doskonale sprawdzają się w inżynierii sanitarnej HVAC (Heating, Ventilation, Air Conditioning) – od budynków mieszkalnych po przemysłowe. Znalazły tez zastosowanie w takich urządzeniach jak pralka czy winda.

Warto zainteresować się świeżą ofertą prosto od Schneider Electric i przemiennikami częstotliwości Altivar w dwóch serial 12 oraz 312. Są to propozycje dla bardzo wymagających z branży automatyki przemysłowej, którzy będą potrafili docenić wyjątkowe parametry tych urządzeń.

Nie ma też co się martwić o ceny, gdyż wszyscy producenci falowników postarali się, by proces produkcji falowników stał się jak najbardziej optymalny.