ms sql server ebooks
Narzędzie w dłoń! | Wszystko o narzędziach

Narzędzie w dłoń!

Świat narzędzi to nietylko skomplikowane urządzenia, które mają w sobie mnóstwo elektroniki, często są dużych gabarytów, mało przenośne. Świat narzędzi to również te, wydawać by się mogło, najbardziej toporne w użytkowaniu.

Prosta konstrukcja, zupełnie nie przykuwający wzroku kształt, brak większych kwalifikacji, by chwycić w dłoń i z mniejszym lub większym efektem użyć danego narzędzia. To właśnie charakteryzuje narzędzia ręczne. Nie ma tutaj zbędnej elektroniki. Nie liczy się prosty w obsłudze interfejs. Ważne natomiast są lekkość narzędzia, ergonomiczny kształt, wygoda w pracy, dobra rękojeść, solidność wykonania.

Narzędzia mechaniczne ręczne to grupa produktów bardzo wielu producentów z naszego kraju czy też zza granicy. Polscy producenci wcale nie odbiegają z jakością swoich narzędzi od tych z krajów Europy Zachodniej. I tak przykładowo taki producent ERKO spod Olsztyna posiada w ofercie liczne narzędzia mechaniczne ręczne. Praska ręczna od Erko to blisko dwadzieścia procent oszczędności na wysiłku, jaki trzeba włożyć w ręce, by dobrze zaciskać kable. Przy długotrwałym użytkowaniu wydaje się to być tak ogromną korzyścią w pracy. Dobra praska ręczna powinna mieć kilka miejsc – gniazd – zaciskowych oraz dodatkowo tzw. mechanizm blokujący działający dzięki specjalnym zębatkom. Oczywiście praska powinna być przeznaczona zarówno do kabli z izolacją, jak i bez. A dokładniej do końcówek kabli z izolacją lub bez. Również do końcówek tulejkowych. To w zasadzie taki standard wykonania.