ms sql server ebooks
Wyczują Cię najbardziej czułe czujki ruchu | Wszystko o narzędziach

Wyczują Cię najbardziej czułe czujki ruchu

Pewnie nie jeden raz zdarzyło Ci się potknąć o coś wieczorem wracając do domu, gdyż oświetlenia nie było. Brak oświetlenia stałego po zmroku nie jest czymś dziwnym, gdyż wszyscy szukają oszczędności.

Jednak warto zainteresować się detektorami ruchu, które sprawią, że jedynie po wykryciu ruchu oświetlą dane miejsce na chwilę. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przestać obawiać się o siniaki czy nie trafienie z kluczem do zamka. Co więcej właściciele obiektów, posesji nie będą już narażani na procesy o uszczerbek na zdrowiu, gdyby jakiś przechodzień miał sobie zrobić krzywdę po ciemku na jego terenie.

Detektory ruchu to nietylko światło w momencie pojawienia się osobnika w danym miejscu. To przede wszystkim informacja dla właściciela czy ochrony obiektu o tym, że ktoś zbliża się i należy zweryfikować, czy jest to osoba upoważniona.

Firma Texecom wprowadziła na rynek czujki ruchu, które mają być dostępne dla każdego i spełniać różne wymagania. Dla najbardziej wymagających klientów najlepszym rozwiązaniem będzie seria Premier Compact i jej cztery produkty, które są przeznaczone do pracy w specyficznych warunkach atmosferycznych.

Rodzaje:
Premier Compact IR – analogowy detektor; do pracy w warunkach do ok. 25 stopni, dobra cena w stosunku do jakości

Premier Compact XT – cyfrowy detektor; cyfrowa kompensacja temperatury, lepsza jakość sygnału, do środowisk o podwyższonej temperaturze

Premier Compact QD – cyfrowy detektor; cyfrowa kompensacja temperatury, lepsza jakość sygnału, do trudnych warunków, wydajniejszy od poprzednika, ma wbudowane dwa niezależne detektory

Premier Compact PW – cyfrowy detektor; cyfrowa kompensacja temperatury, lepsza jakość sygnału, nie reaguje na zwierzęta o masie do 35kg

Cała seria ma regulowaną wysokość, na której może być czujka zainstalowana. Przedział wysokości to od 1,5m do 3m. Również wszystkie produkty z tej serii posiadają podwyższoną szczelność optyki, a to oznacza, że żadne pyły, brudy czy małe owady nie dostaną się do opraw. Wszystkie też mają możliwość wyboru sposobu mocowania: do sufitu albo do ściany oraz regulowany licznik impulsów.  A wszystko po to, by fałszywych alarmów było jak najmniej.